Когато климатикът е в режим на отопление първото и основно правило е да не го изключвате, защото ако го изключите ще е необходима много повече енергия, за да може да компенсира получилата се температурна разлика.

Инверторната технология работи на принципа на разпределение на мощността, само тогава, когато е нужна, така ще поддържа зададената температура на ниски обороти и ще изразходва по-малко електроенергия. Ако не искате климатикът да работи, препоръчваме да намалите зададената температура под тази в стаята без да изключвате климатика, и ако ви стане студено вдигнете градусите и компресорът ще се включи, преди това климатикът ще работи поддържащо и ще консумира енергия по-малка от една крушка, като с този начин на употреба може да спестите над 30% електричество. Правилната температурна настройка за зимния период е между 22 и 25 градуса, като когато не сте в жилището е приета норма от 5 градуса надолу за поддържане на температурата, така температурната разлика няма да е голяма и ще изразходвате най-малко електроенергия, а това прави отоплението с климатик едно от най-икономичните, в сравнение с други отоплители на ток.

Не включвайте климатика на 30 градуса, така той ще работи непрекъснато и ще консумира много енергия, а това ще се отрази в сметките за ток.

Част от правилните настройки на климатика при отопление са:

      • Препоръчително е въздушната струя да се насочи към пода: така първо ще се затопля най-студената част на стаята и топлината ще се разпредели много по-равномерно, издигайки се нагоре.
      • Когато няма никой у дома настройката на вентилатора трябва да е автоматична (FAN --> AUTO), климатикът Ви няма да работи на пълна мощност, когато сте го оставили на 18-20 градуса при напускане на дома.
      • Когато сте у дома, задайте 25 градуса и 2-ра или 3-та степен за по-бързо затопляне.
      • През нощта задължително активирайте „Нощен режим“.
      • През зимата кондензът е по-обилен, водата изтича от външното тяло на климатика и може да доведе до проблеми, за да ги предотвратите поставете кондензна вана, в която водата се събира и се отвежда във водосточната тръба.